طباگرن پلاس نقره – پانسمان گرانول کلاژن نقره - یک گرمی

Tebagran Plus Ag

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • ویژگی ها: تسریع روند گرانولاسیون و اپیتلیزاسیون, جذب ترشحات،...
 • موارد مصرف: زخم با ترشح بالا, زخم بستر (فشاری), زخم های جراحی,...
 • منع مصرف: تاندون و استخوان
 • زمان مصرف: 1 الی 3 روز
257,500 تومان
آماده ارسال ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

از بزرگ‌ترین معضلات و نگرانی‌ها درترمیم زخم تجمع میکروارگانیسم‌های مختلف و عفونت در محل زخم است. امروزه به دلیل گسترش گونه‌های مقاوم میکروبی و کاهش کار آیی آنتی‌بیوتیک های موجود، مسئله عفونت زخم به‌خصوص در بیمارانی که دچار اختلالات مویرگی هستند، بسیار جدی و پرمخاطره است. تریتا ( طبا زیست پلیمر )، باهدف طراحی محصولی نوین درزمینه درمان عفونت، پانسمان طباگرن پلاس نقره (TEBAGRAN PLUS Ag) را معرفی و عرضه می‌دارد. تیم تحقیق و توسعه اما پس از مطالعات فراوان، فرمولاسیون گرانولی پیشرفته‌ای را طراحی کردند که بر روی مراحل التهاب، عفونت و گرانولاسیون مؤثر می‌باشد.

فرمولاسیون پانسمان طباگرن پلاس نقره TEBAGRAN PLUS Ag از سری محصولات پیشرفته ترمیم زخم تریتا شامل گرانول‌های بیوپلیمری بر پایه پروتئین کلاژن بوده و از نانو ذرات کریستالی نقره جهت درمان عفونت استفاده گشته است. به‌کارگیری نانو ذرات کریستالی نقره در ساختار سه بعدی ژل شونده گرانول‌ها، فرمولاسیونی آهسته رهش را به ارمغان می‌آورد که اثرات آنتی میکروبیال را درتمام مدت استفاده از پانسمان ایجاد می‌کند. علاوه بر این به‌کارگیری پروتئین کلاژن و سایر بیوپلیمرهای موجود در فرمولاسیون، اثرگذاری پانسمان بر فاز گرانولاسیون را بسیار تسریع کرده و روند ترمیم زخم را تسهیل می‌گرداند.

 • زخم‌های دارای عفونت
 • انواع زخم‌های حفره‌ای
 • انواع زخم‌های اگزوداتیو حاد و مزمن
 • بسترهای زخم با دسترسی دشوار
 • زخم‌های ناشی از دیابت
 • زخم بستر
 • سوختگی‌های درجه ۱ و ۲

 

ویژگی‌های طباگرن پلاس نقره

اثرات آنتی میکروبیال و درمان عفونت

ذرات نقره با مکانیسم‌های گوناگونی همچون ایجاد منافذ در دیواره میکروارگانیسم، ممانعت از همانندسازی DNA و تداخل با سیتوکروم های مختلف منجر به مرگ میکروارگانیسم می‌گردد. به‌کار بردن نانو ذرات کریستالی نقره در فرمولاسیون طباگرن پلاس به دلیل افزایش سطح ویژه نقره و افزایش میزان نفوذپذیری ذرات نقره به درون میکروارگانیسم، تولید رادیکال‌های آزاد و گونه‌های فعال اکسیژن، اثرات آنتی میکروبیال آن افزایش می‌یابد.

 

فرمولاسیون آنتی میکروبیال طولانی اثر

علاوه بر این به‌کارگیری از ذرات کریستالی و بدون بار نقره و قرارگیری این ذرات در شبکه سه بعدی ژلی فرمولاسیون، رهش آهسته نانو ذرات نقره را به ارمغان می‌آورد و درنتیجه فرمولاسیون طباگرن پلاس اثرات آنتی میکروبیال طولانی اثر داشته و در کل مدت‌زمان استفاده از پانسمان بر روی زخم اثرات آنتی میکروبیال حفظ خواهد شد.

 

کاهش التهاب در محل زخم

ترمیم بهینه زخم درگرو تعادل دقیق بین آنزیم‌های ماتریکس متالوپروتئیناز و مهارکننده‌های بافتی متالوپروتئینازها می‌باشد و بر هم خوردن این تعادل منجر به تخریب فاکتورهای رشد و مزمن شدن زخم می‌گردد. به‌کارگیری نانو ذرات کریستالی نقره از طریق کاهش بیان و تولید سایتوکاین های محرک التهاب، کاهش عملکرد آنزیم‌های ماتریکس متالوپروتئیناز و کاهش غلظت مدیاتور التهابی TNF-α، التهاب را کاهش می‌دهد.

 

تسریع روند گرانولاسیون

کلاژن و سایر بیوپلیمر های به‌کاررفته در فرمولاسیون طباگرن پلاس نقره به‌طور مستفیم رشد و میتوز سلول‌های فیبروبلاست را افزایش داده و فعالیت آنزیم‌های ماتریکس متالوپروتئیناز را تا حدی کاهش می‌دهند. درنتیجه کلاژن درون ساز بدن حفظ‌شده، سیکل معیوب‌ترمیم زخم‌های مزمن شکسته شده و فرآیند گرانولاسیون و ترمیم زخم تسریع می‌گردد.

 

تسریع روند اپیتلیزاسیون

کلاژن نوع I به‌کاررفته در فرمولاسیون پانسمان طباگرن پلاس نقره نقش به سزایی در مهاجرت سلول‌های کراتینوسیت و ترمیم بافت اپیتلیال دارد و فعالیت آنزیم‌های ماتریکس متالوپروتئیناز را کنترل می‌کند. علاوه بر این بر طبق مطالعات محققین این شرکت و همچنین به‌روزترین مقالات علمی بین المللی به‌کارگیری نانو ذرات کریستالی نقره می‌تواند از طریق کنترل سایتوکاین های محرک فرآیند التهاب و آنزیم‌های پروتئاز روند اپیتلیزاسیون را تسریع می‌گرداند. شایان‌ذکر است بر طبق مطالعات نانو ذرات کریستالی نقره در این زمینه بسیار کارآمد بوده و املاح نقره در این راستا اثرگذاری چندانی ندارند.

 

جذب اگزودا و ترشحات زخم

فرمولاسیون گرانولی طباگرن پلاس نقره سطح وسیعی را جهت جذب اگزودا و ترشحات زخم به در دسترس قرار می‌دهد و درنتیجه در نقش به سزایی در مدیریت اگزودای زخم‌های با ترشح زیاد خواهد داشت.

 

حفظ رطوبت بهینه در سطح زخم

گرانول های پانسمان طباگرن پلاس نقره پس از جذب ترشحات و اگزودای زخم به فرم ژل تبدیل شده و محیطی مرطوب و شرایطی ایده آل جهت عملکرد آنزیم های بدن فراهم کرده، همچنین دبریدمان اتولیتیک را تقویت می کند.

 

پوشانندگی کامل سطح زخم

ساختار گرانولی پانسمان بستر زخم را به طور کامل پوشش داده و هیچ ناحیه ای از سطح زخم بدون پانسمان باقی نمی ماند.

 

استفاده آسان

ساختار گرانولی و بسته بندی محصول موجب استفاده و قرارگیری آسان پانسمان بر روی زخم می شود. به نحوی که از یک سو عملکرد کادر درمان بسیار تسهیل و تسریع شده و از سوی دیگر بر روی زخم های با دسترسی دشوار نیز به سادگی قابل استفاده می باشد.

 

عدم آسیب به بافت هنگام تعویض پانسمان

گرانول های پانسمان طباگرن پلاس نقره به بستر زخم نمی چسبند و در هنگام تعویض پانسمان به سادگی با شستشوی زخم برداشته شده، در نتیجه هیچ گونه آسیبی به بافت وارد نکرده و بیمار تعویض پانسمانی بی درد و بدون آسیب را تجربه خواهد کرد.

 

نحوه استفاده طباگرن پلاس نقره

 1. زخم را دبرید کرده و با محلول ضدعفونی‌کننده یا سرم شستشو پاک‌سازی نمایید.
 2. گرانول‌های طباگرن پلاس نقره را به قطر ۳ میلی‌متر بر روی بستر زخم قرار دهید.
 3. گرانول های طباگرن پلاس نقره پس از تماس با اگزودا و ترشحات زخم متورم شده، به فرم ژل تبدیل می شود و افزایش حجم پیدا می کند. لذا از پرکردن حفره زخم توسط طباگرن پلاس نقره خودداری گردد.
 4. طباگرن پلاس نقره را با یک پانسمان ثانویه مناسب پوشش دهید.
 5. تعویض پانسمان گرانولی به میزان ترشحات و اگزودا زخم بستگی داشته و می‌تواند تا ۳ روز بر روی زخم بماند.
 6. در هنگام تعویض، پس از برداشتن پانسمان ثانویه، طباگرن پلاس نقره به‌راحتی با سرم شستشو از بستر زخم جدا می‌شود. پانسمان طباگرن پلاس نقره پس از تماس با ترشحات زخم رنگ کرم مایل به زرد پیدا می‌کند که طبیعی بوده و نشان‌دهنده عفونت نیست.
ویژگی ها
تسریع روند گرانولاسیون و اپیتلیزاسیون, جذب ترشحات، ضدعفونی و از بین بردن عفونت زخم
موارد مصرف
زخم با ترشح بالا, زخم بستر (فشاری), زخم های جراحی, زخم های حفره ای و گرانوله و تمیز, زخم های دیابتی, زخم های عروقی (وریدی و شریانی)
منع مصرف
تاندون و استخوان
زمان مصرف
1 الی 3 روز

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...