پنج دلیل برای اینکه موز بخورید ؟هنوز بسیاری از مردم کاملا مطمئن نیستند که این میوه واقعا یک انتخاب مناسب و سالم است. در سال های اخیر برخی رژیم های غذایی موز را در لیست ممنوع “خود قرار داده اند و برخی از شایعات آنلاین اصرار دارند که موز علت افزایش وزن است.


۱- موز شما را چاق نمی کند.

درست است موزه ها وعده دوستانه ای هستند. با فقط ۱۱۰ کالری به ازای هر موز متوسط شما ۳۰ گرم کربوهیدرات سالم و ۳ گرم فیبر می گیرید.

علاوه بر پر فیبر بودن موز ها شامل نشاسته مقاوم هستند، یک نوع از کربوهیدرات که شما نمی توانید هضمش کنید، اما به شما کمک می کند احساس سیری طولانی تری بکنید. یک موز متوسط ۲ تا ۳ گرم نشاسته مقاوم دارد (هر چه سبز تر باشد نشاسته آن بیشتر است). این  ها موزه را یک چیپس عالی بعداز ظهر می کند یا یک انرژی زا عالی قبل از کار.

۲- ممکن است به کاهش فشار خون شما کمک کند.

شما احتمالا میدانید که موز ها یک منبع بزرگ پتاسیم هستند اما آیا شما می دانستید که این بدان معناست که آنها ممکن است به کاهش فشار خون شما کمک کنند؟

یک موز متوسط دارای ۴۲۲ میلی گرم پتاسیم است در حالی که عاری از سدیم است تحقیقات نشان داده است که داشتن یک رژیم غذایی پر پتاسیم احتمالا باعث کاهش فشار خون و سکته های مغزی می شود.

۳- آنها منابع خوبی از ویتامین C هستند.

معمولا زمانی که به ویتامین C فکر می شود مرکبات مانند پرتقال و گریپفروت به ذهن می آیند اما از موز برای این ماده مغذی چشم پوشی نکنید! یک موز متوسط حدود ۱۷%  از ویتامین C یک روز شما را فراهم می کند.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که نقش مهمی در سیستم ایمنی دارد، اون همچنین به شما کمک می کند تا پوست روشن و شاداب داشته باشید و همین طور به ساخت کلاژن که ساختار پوست ما را فراهم میکند.

۴- آنها طبیعتا میان وعده های عالی ای هستند

در حالی که در راه هستید نیاز به یک افزایش انرژی سریع که شما را تقویت کند دارید؟ آوردن موز را فراموش نکنید! با کربوهیدرات سالم و فیبر موز ها یک میان وعده عالی هستند که به حفظ شما بین وعده های غذایی کمک می کند. به علاوه آن ها در یکی از بسته بندی های طبیعیکاملا بدون زحمت هستند بنابراین دیگر نیازی نیست نگران دست های کثیف خود باشید.

۵-فقط بوی آن می تواند هوس شما را سرکوب کند.

بر اساس مطالعات انجام شده در مرکز درمان و تحقیقات چشایی و بویایی در شیکاگو، بو کردن غذا های ویژه در زمانی که شما گرسنه هستید می تواند مغز شما را فریب بدهد که شما در واقع آن غذا را قبلا خوردید. یکی از آن غذا ها موز است. اگر این برای متقاعد کردن شما کافی نیست می توانید از موز در زمانی که در حال کاهش وزن هستید لذت ببرید، یک بار در زمانی که گرسنه هستید آن را بو کنید.

این پنج دلیل برای اینکه موز بخورید کافی بود؟

منبع: ترجمه شده توسط میلاد رضانژاد از webmd