بایگانی نوشته‌ها


ماگوت تراپی یا لارو درمانی

ماگوت تراپی یا لارو درمانی

استفاده از لارو برای درمان قدمتی تاریخی دارد و بسیاری از منابع به ثبت رسیده است. از زمان حنگ های جهانی تا جنگ های داخلی آمریکا و حتی در زمان هنری سوم فرانسه در حدود ۱۵۰۰ میلادی این روش درمانی به ثبت رسیده است.

هشدار وزارت بهداشت درباره روند کاهشی زاد و ولد

هشدار وزارت بهداشت درباره روند کاهشی زاد و ولد

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ضمن تشریح روند کاهشی زاد و ولد در کشور و عوامل موثر در آن، تاکید کرد: از نظر ساختار جمعیتی به سرعت به سوی مشکل پیش می رویم؛ فرصت مداخله کوتاه است و عقلای کشور با هر مرام و مسلکی و در هر خط و جبهه سیاسی، راست یا چپ که هستند، باید این موضوع را باور کرده و برای رفع آن تلاش کنند.

مقایسه اسپری PHMB طباسپت با اسپری نقره

مقایسه اسپری PHMB طباسپت با اسپری نقره

این مقایسه صرفا مختص اسپری ها نیست و کلیه محصولات بر پایه  ترکیبات phmb و نقره را شامل می شوند. یکی از مهم ترین عوامل در بهبودی زخم کنترل بار میکروبی، پیشگیری از بروز عفونت یا درمان عفونت می باشد. استفاده از ترکیبات آنتی میکروبیال در پیشگیری و کمک به درمان عفونت بسیار حائز اهمیت می باشدکه در ادامه ترکیبات آنتی میکروبیال نقره و پلی هگزانید (PHMB ) مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرند.

پانسمان فوم چیست؟

پانسمان فوم چیست؟

پانسمان فوم پلی اورتان در دو نوع چسبنده و غیر چسبنده وجود دارد که نوع چسبنده همان نوع غیرچسبنده ای است که با یک لایه فیلم ضد آب، نیمه تراوای چسبنده به عنوان لایه خارجی تلفیق شده است.

درباره‌ی مجله درمانجو
مجله پزشکی درمانجو با تیمی آموزش دیده و دارای مدارک تخصصی پزشکی و پیراپزشکی دانش گسترده ای در مورد محصولات و حوزه های درمانی دارند و مقالات و اطلاعات بروز این حوزه را در اختیار شما قرار می دهند.
اطلاعات بیش‌تر