خودمراقبتی و آموزش به بیماران


خودمراقبتی و آموزش به بیماران و بوسیله آموزش به بیمار و خانواده آنان در مورد رفتارهای بهداشتی و خود مراقبتی مشارکت بیماران در روند مراقبت افزایش یافته و باعث افزایش کیفیت زندگی بیمار و بهتر شدن روند بهبود بیمار می شود.


دیابت نوع 2 کنترل و درمان آن

دیابت نوع 2 کنترل و درمان آن

اگر شما به تازگی متوجه شده باشید که مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ هستید، احتمال اینکه دچار سردرگمی شوید وجود دارد. خبر خوب این که با وجود اینکه بیماری دیابت یک بیماری مزمن است که باید به صورت روزانه مدیریت شود، می توانید با رعایت چندین نکته یک زندگی سالم در کنار بیماری دیابت داشته باشید.

تغییر سبک زندگی در دیابت نوع ۲

تغییر سبک زندگی در دیابت نوع ۲

اگر شما به تازگی متوجه شده باشید که مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ هستید، احتمال اینکه دچار سردرگمی شوید وجود دارد. اما نگران نباشید! خبر خوب این که با وجود اینکه بیماری دیابت یک بیماری مزمن است که باید به صورت روزانه مدیریت شود، می توانید با رعایت چندین نکته یک زندگی سالم در کنار بیماری دیابت داشته باشید.

اقدامات خود مراقبتی افراد دیابتی

اقدامات خود مراقبتی افراد دیابتی

اقدامات خود مراقبتی افراد دیابتی به اقداماتی می گویند که بیماران دیابتی برای پیشگیری از عوارض دیابت و کنترل این بیماری بعنوان یک سبک زندگی باید انجام دهند. این مراقبت ها مجموعه ای از اقدامات هستند که در این پست بخشی از آن را می توانید مطالعه کنید.

درباره‌ی مجله درمانجو
مجله پزشکی درمانجو با تیمی آموزش دیده و دارای مدارک تخصصی پزشکی و پیراپزشکی دانش گسترده ای در مورد محصولات و حوزه های درمانی دارند و مقالات و اطلاعات بروز این حوزه را در اختیار شما قرار می دهند.
اطلاعات بیش‌تر