آموزش تخصصی مدیریت زخم و استومی


آموزش تخصصی مدیریت زخم و استومی بر اساس رفرنس های روز دنیا در درمانجو صورت می گیرد. دوره های آموزشی بصورت حضوری و مجازی برگزار می گردد. بسیار از فایل ها و مقالات آموزشی نیز در سایت درمانجو برای شما تهیه گردیده است.


مقایسه اسپری PHMB طباسپت با اسپری نقره

مقایسه اسپری PHMB طباسپت با اسپری نقره

این مقایسه صرفا مختص اسپری ها نیست و کلیه محصولات بر پایه  ترکیبات phmb و نقره را شامل می شوند. یکی از مهم ترین عوامل در بهبودی زخم کنترل بار میکروبی، پیشگیری از بروز عفونت یا درمان عفونت می باشد. استفاده از ترکیبات آنتی میکروبیال در پیشگیری و کمک به درمان عفونت بسیار حائز اهمیت می باشدکه در ادامه ترکیبات آنتی میکروبیال نقره و پلی هگزانید (PHMB ) مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرند.

پانسمان فوم چیست؟

پانسمان فوم چیست؟

پانسمان فوم پلی اورتان در دو نوع چسبنده و غیر چسبنده وجود دارد که نوع چسبنده همان نوع غیرچسبنده ای است که با یک لایه فیلم ضد آب، نیمه تراوای چسبنده به عنوان لایه خارجی تلفیق شده است.

پانسمان هیدروژل چیست؟

پانسمان هیدروژل چیست؟

پانسمان هیدروژل نوعی از پانسمانهای کلوئیدی حاوی پلیمرهایی می باشند که در مجاورت با آب منبسط می گردند در حالی که خود این ذرات در آب حل نمی شوند. در انواع ژل بی شکل، ژل ورقه ای و یا گاز استریل اشباع شده با ژل در دسترس می باشند.

استوما، کلوستومی و یوروستومی چیست؟

استوما، کلوستومی و یوروستومی چیست؟

کلمه استوما در اصل به معنای دهان یا ورودی است. بیمارانی که تحت عمل جراحی استومی قرار می‏گیرند، روی شکم خود دهانه‏ای به نام استوما دارند. استوما در حقیقت قسمتی از روده است که از شکم خارج شده و توسط بخیه به جدار شکم ثابت می‏شود و مواد دفعی بدن از طریق آن خارج می‏شود.

درباره‌ی مجله درمانجو
مجله پزشکی درمانجو با تیمی آموزش دیده و دارای مدارک تخصصی پزشکی و پیراپزشکی دانش گسترده ای در مورد محصولات و حوزه های درمانی دارند و مقالات و اطلاعات بروز این حوزه را در اختیار شما قرار می دهند.
اطلاعات بیش‌تر