آموزش تخصصی مدیریت زخم و استومی


آموزش تخصصی مدیریت زخم و استومی بر اساس رفرنس های روز دنیا در درمانجو صورت می گیرد. دوره های آموزشی بصورت حضوری و مجازی برگزار می گردد. بسیار از فایل ها و مقالات آموزشی نیز در سایت درمانجو برای شما تهیه گردیده است.


پانسمان نوین و جایگاه استفاده آن

پانسمان نوین و جایگاه استفاده آن

هدف این بخش فراهم کردن یک راهنما برای محصولات معمول زخم در دسترس می باشد. پانسمان های زخم طوری طراحی شده اند تا با بهینه کردن محل زخم به ترمیم آن کمک می کند.

فیلم مقایسه پانسمان نوین اگزوفایبر نقره با اکواسل نقره

فیلم مقایسه پانسمان نوین اگزوفایبر نقره با اکواسل نقره

پانسمان اﮔﺰوﻓﺎﯾﺒﺮ ﻧﻘﺮه با الیاف ژلی شونده با فعالیت آنتی میکروبی سریع، برای زخم های با ترشح بالا می باشد.پانسمان اﮔﺰوﻓﺎﯾﺒﺮ ﻧﻘﺮه از الیاف بافته نشده ی ژلی شونده ، با فعالیت آنتی میکروبی سریع برای محافظت پایدار در مقابل طیف وسیعی از باکتری های گرم مثبت و گرم منفی است.

فیلم آموزشی نحوه ماگوت تراپی زخم

فیلم آموزشی نحوه ماگوت تراپی زخم

میلاد رضانژاد، متخصص مراقبت از زخم | لارو درمانی یا ماگوت تراپی روشی است که در درمان زخم‌های مزمن از جمله بیماران مبتلا به زخم مزمن پاي ديابتي يا زخم بستر استفاده مي‌شود.در ویدئو زیر ماگوت تراپی بر روی بیمار به صورت علمی نشان داده می شود:

فیلم | ماگوت تراپی یا لارو درمانی چیست؟

فیلم | ماگوت تراپی یا لارو درمانی چیست؟

میلاد رضانژاد، متخصص مراقبت از زخم | لارو درمانی یا ماگوت تراپی روشی است که در درمان زخم‌های مزمن از جمله بیماران مبتلا به زخم پای دیابتی یا زخم بستر استفاده می‌شود. در این روش، از لارو نوعی مگس به نام لوسیلیا سریکاتا (Lucilia sericata) که به صورت استریل در آزمایشگاه کشت داده شده‌اند، جهت درمان بیماران استفاده می‌شود.

تشریح مراحل بهبود زخم

تشریح مراحل بهبود زخم

روند طبیعی بهبود زخم مجموعه ای از واکنش های سلولی و شیمیایی در بدن و به طور اختصاصی در محدوده زخم می باشد که  بلافاصله از زمان بروز زخم شروع شده و تاماهها و شاید سالها پس از بهبود زخم و بسته شدن آن ادامه پیدا کند.

درباره‌ی مجله درمانجو
مجله پزشکی درمانجو با تیمی آموزش دیده و دارای مدارک تخصصی پزشکی و پیراپزشکی دانش گسترده ای در مورد محصولات و حوزه های درمانی دارند و مقالات و اطلاعات بروز این حوزه را در اختیار شما قرار می دهند.
اطلاعات بیش‌تر