مقالات حوزه مدیریت زخم


مقالات حوزه مدیریت زخم را می توانید در این قسمت مطالعه کنید.


مقایسه اسپری PHMB طباسپت با اسپری نقره

مقایسه اسپری PHMB طباسپت با اسپری نقره

این مقایسه صرفا مختص اسپری ها نیست و کلیه محصولات بر پایه  ترکیبات phmb و نقره را شامل می شوند. یکی از مهم ترین عوامل در بهبودی زخم کنترل بار میکروبی، پیشگیری از بروز عفونت یا درمان عفونت می باشد. استفاده از ترکیبات آنتی میکروبیال در پیشگیری و کمک به درمان عفونت بسیار حائز اهمیت می باشدکه در ادامه ترکیبات آنتی میکروبیال نقره و پلی هگزانید (PHMB ) مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرند.

پانسمان فوم چیست؟

پانسمان فوم چیست؟

پانسمان فوم پلی اورتان در دو نوع چسبنده و غیر چسبنده وجود دارد که نوع چسبنده همان نوع غیرچسبنده ای است که با یک لایه فیلم ضد آب، نیمه تراوای چسبنده به عنوان لایه خارجی تلفیق شده است.

زخم مزمن چیست?

زخم مزمن چیست?

زخم هایی که برای مدت طولانی خوب نمی شوند یک تهدید جدی برای سیستم ایمنی بدن هستند. در واقع، زخم های مزمن که در مدت زمان بیش از ۳ ماه بهبود نمی یابند، سیستم ایمنی بدن را مختل می کنند. پس درمان زخم مزمن چگونه انجام شود؟ تمام جزئیات مربوط به درمان زخم مزمن که باید بدانید:

پانسمان هیدروژل چیست؟

پانسمان هیدروژل چیست؟

پانسمان هیدروژل نوعی از پانسمانهای کلوئیدی حاوی پلیمرهایی می باشند که در مجاورت با آب منبسط می گردند در حالی که خود این ذرات در آب حل نمی شوند. در انواع ژل بی شکل، ژل ورقه ای و یا گاز استریل اشباع شده با ژل در دسترس می باشند.

تاریخچه مراقبت زخم در عصر نوین

تاریخچه مراقبت زخم در عصر نوین

اولین پیشرفت های مراقبت از زخم در این دوران با کار ایگناز فیلیپ سملویس، متخصص زنان و زایمان مجارستان آغاز شد که کشف کرد چگونه شستن دست و پاکیزگی به طور کلی در روش های پزشکی از مرگ مادر جلوگیری می کند.

درباره‌ی مجله درمانجو
مجله پزشکی درمانجو با تیمی آموزش دیده و دارای مدارک تخصصی پزشکی و پیراپزشکی دانش گسترده ای در مورد محصولات و حوزه های درمانی دارند و مقالات و اطلاعات بروز این حوزه را در اختیار شما قرار می دهند.
اطلاعات بیش‌تر