پانسمان جاذب زتوویت

Hartmann Zetuvit

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
انتخاب سایز/اندازه:
سایز/اندازه را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • ویژگی های اصلی: جاذب ترشحات، ارزان قیمت، کاهش فشار از روی زخم، عدم...
  • نوع پانسمان: پد جاذب ساده
  • قابلیت برش: خیر
  • ترکیب با سایر پانسمان ها: قابل استفاده بعنوان پانسمان ثانویه یا اولیه، غیر ق...
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

​​​​​​​​پانسمان فوق جاذب زتوویت ای هارتمن جهت زخم های بسیار پر ترشح کاربرد دارد. از نکات مهم این پانسمان می توان به، فوق جاذب ترین پانسمان در بین پانسمان های مدرن، کاهش خطر خیس خوردگی در تعویض های طولانی مدت، تعویض پانسمان بسته به نوع زخم، ۴ تا ۷ روز را می توان اشاره کرد. پانسمان فوق جاذب زتوویت ای هارتمن به صورت یک تکه بوده و غیر قابل برش می باشد. در زمان استفاده، قسمت سفید رنگ روی زخم و قسمت سبز رنگ بیرون قرار می گیرد. پانسمان بدون چسب بوده و با یک چسب حصیری یا باند روی زخم ثابت می شود.

ویژگی های پانسمان فوق جاذب زتوویت ای هارتمن

  • ایده آل جهت کلیه زخم های دارای ترشح متوسط تا بسیار زیاد
  • قابل استفاده در زخم های عروقی- وریدی با ترشحات زیاد
  • کاهش خطر خیس خوردگی در تعویض های طولانی مدت
  • فوق جاذب ترین پانسمان در بین پانسمان ها

مکانیزم عملکرد پانسمان فوق جاذب زتوویت ای هارتمن

پانسمان فوق جاذب زتوویت ای هارتمن جهت زخم های بسیار پر ترشح کاربرد دارد. از نکات مهم این پانسمان می توان به، فوق جاذب ترین پانسمان در بین پانسمان های مدرن، کاهش خطر خیس خوردگی در تعویض های طولانی مدت، تعویض پانسمان بسته به نوع زخم، ۴ تا ۷ روز را می توان اشاره کرد. پانسمان فوق جاذب زتوویت ای هارتمن به صورت یک تکه بوده و غیر قابل برش می باشد. در زمان استفاده، قسمت سفید رنگ روی زخم و قسمت سبز رنگ بیرون قرار می گیرد. پانسمان بدون چسب بوده و با یک چسب حصیری یا باند روی زخم ثابت می شود.

پانسمان فوق جاذب زتوویت ای هارتمن یک پد جذب کننده غیر حساس است. لایه رویی این محصول حاوی مواد پلی پروپیلن ضد آب است. لایه داخلی پانسمان زتوویت ای هارتمن از بافتی با قدرت جذب بالا پوشیده شده است که به خوبی زخم را پوشش داده و در برابر آلودگی های محیطی از زخم محافظت می نماید. از Zetuvit E می توان برای درمان زخم های بسیار شدید در تمام زمینه های پزشکی و همچنین برای تقویت و محافظت از زخم استفاده کرد. این پانسمان در سایزهای مختلف موجود میباشد.

چطوری مصرف کنیم

بسته به میزان ترشح فواصل تعویض پانسمان بین 3تا 5 روز می باشد. سمت سفید رنگ روی زخم و سمت سبز رنگ بیرون قرار بگیرد.

لطفا دقت کنید

این پانسمان غیر قابل برش می باشد.

پیشنهادات

استفاده از چسب های حصیری یا باند در کنار این محصول برای ثابت نگه داشتن آن توصیه می شود.معرفی شرکت هارتمن

معرفی شرکت هارتمن

در سال 1818 میلادی که لودویک ون هارتمن (Ludwig von Hartman) که یکی از پیشگامان حوزه صنعت است، توانست کارخانه نخ ریسی میبولد (Meebold) را تاسیس کند، گروه هارتمن (Hartman) در زمینه بهداشت و سلامتی شروع به پیشرفت کردند. پس از او، پسرش آقای پاول هارتمن (Paul Hartman) شرکت رنگ زدائی، رنگرزی و پانسمان تاسیس کرد، که این کارخانه مواد پانسمانی، یک حرکت انقلابی در حوزه مراقبت از زخم به شمار می رفت.

با این وجود، اجداد بنیانگذار ما، تنها به عنوان پیشرو و پیشگامان در حوزه صنعت نبودند، بلکه آن ها با حرکت، خوش بینی و تعهد خود باعث بهبود مراقبت های بهداشتی شدند که این امر در دنیای تجارت امروزی نیز جریان دارد. ما هم در ادامه راه نیاکان خود، به طور فعال درصدد بهبود مراقبت های بهداشتی از طریق کنترل زخم، ضد عفونی، پیشگیری ازخطر، کنترل بی اختیاری و مراقبت های بهداشتی فردی هستیم.

لودویگ ون هارتمن

لودویگ ون هارتمن که بود ؟

لودویگ ون هارتمن در سال 1766 میلادی در شهر اشتوتگارت آلمان متولد شد. در سال 1791 او مدیر یک کارخانه نساجی به نام Meebold و Schuumlle بود. با مدیریت او، شرکت توانست یک شرکت رنگبری ( رنگزدا ) به دست آورد و در سال 1812 او موفق شد اولین ماشین مکانیکی تولید نخ در آلمان (به نام Aelteste Verbandstoff-Fabrik ) را تاسیس کند. شش سال بعد او مدیریت این شرکت را در دست گرفت و نام آن را به لودویگ هارتمن تغییر داد. این شرکت به سرعت به یکی از بزرگترین کارخانه های پنبه در آلمان تبدیل شد که به تولید کلاه؛ جوراب ساق بلند و دستمال کاغذی اختصاص داشت.

از لودویگ هارتمن تا پسران لودویگ هارتمن

در سال 1843 میلادی، لودویگ برنامه و طرح رنگ زدایی و ماشین آلات ریسندگی را به سه پسران خود یعنی Carl ، Eduard و Paul ارائه کرد و از آن ها درخواست کرد که " دو نهاد همواره با هم باشند و هیچگاه از هم جدا نشوند " . Carl مسئول مدیریت طرح رنگ زدائی شد . Eduard مسئول کارخانه ریسندگی

در herbrechtingen شد و Paul نیز مسئول کارخانه نخ Heidenheim شد. پسران لودویگ توانستند به تدریج این شرکت بدهکار را به یک شرکت سودآور تبدیل کنند و نام آن را به اسم فرزندان لودویگ هارتمن تغییر دادند.

کارخانه قدیمی هارتمن

سه فرد پیشگام در یک نگاه

هارتمن از همان روز اول با متخصصین پزشکی کار کرده است. ورودی های آنان بسیار باارزش بوده و هست به طوری که هارتمن در زمینه نوآوری و بهبود محصولات و خدماتش کمک شایان توجهی کرده اند. یکی از مهمترین همکاری ها ، میان آقایان Paul Hartman ، Joseph Lister و پرفسور Victor von Bruns بوده است .

پاوئول هارتمن

(1812-1884)

پاوئول هارتمن

فردی سرکش و نافرمانی بود که برای کارهایش دلیل داشت . او برخلاف آرزوی پدرش، برادرانش را در تجارت همراهی نکرد و به جای آن، با استفاده از دانش و تجربیات خود سعی کرد تجارت جعلی بوجود آورد و بدین ترتیب شرکت رنگزدایی، رنگرزی و پانسمان Paul Hartman را تاسیس کرد. او با کمک شرکای اختصاصی خود در حوزه پزشکی، آقایان Joseph Lister و Victor Von Bruns توانست یک شرکت تولید کننده مواد پانسمانی را ایجاد کند که برای همیشه ظاهر کنترل و مدیریت مراقبت از زخم را تغییر دهد.

جوزف لیستر

(1827 - 1912)

آقای جوزف لیستر

او یک جراح انگلیسی بود که توانست با الهام از این یافته لویی پاستور که " عفونت کردن زخم ها اغلب به دلیل وجود میکروارگانیسم های خطرناک معلق در هوا می باشد " ، تصمیم گرفت راه حلی برای این مشکل بیابد. او پس از انجام چندین آزمایش کشف کرد که کربولیک اسید یک عامل ضدعفونی کننده مناسب است. بنابراین پانسمان ها را در کربولیک اسید خیساند و اولین پانسمان ضدعفونی را تولید کرد. در ابتدا این اختراع او با شک و تردیدهای فراوانی در انگلستان مواجه شد و برخی آن را طرد کردند ، اما آقای Paul Hartman نبوغ او را به رسمیت شناخت . آن دو با کمک یکدیگر توانستند گاز پانسمان دارای اسید کربولیک که بسیار مقرون به صرفه نیز هست را توسعه دهند که بعدها از این اختراع به عنوان تحول عظیم در تاریخ جراحی یاد می شود.

پرفسور ویکتور ون برونس

(1827 - 1912)

پرفسور ویکتور ون برونس

او به مواد اجازه داد که حجم بیشتری از مایعات را در خود جذب کنند و با این کار توانست روشی را برای از بین بردن چربی از پارچه های نخی ابداع کند. این اختراع، به عنوان نقطه عطف حیاتی و مهمی در تاریخ مراقبت از زخم ها و جراحات می باشد. این اختراع، باعث شد آقای Paul Hartman در سال 1873 بتواند محصولات متنوع دیگری را در حوزه نخ های پانسمان و به خصوص نخ جاذب تولید و ارائه کند.

اولین لوگوی هارتمن در تصویر زیر میبینید پاول هارتمن آمادگی خود را برای یکسان سازی نشانه اصلاح شده ای صلیب سرخ نشان داد که شامل کارمندان آسکولاپیدا میگردید. لوگو بعنوان مارک تجاری در سال 1883 ثبت گردید.

اولین نشان هارتمن

ویژگی های اصلی
جاذب ترشحات، ارزان قیمت، کاهش فشار از روی زخم، عدم بجا گذاری بقایا داخل زخم
نوع پانسمان
پد جاذب ساده
قابلیت برش
خیر
ترکیب با سایر پانسمان ها
قابل استفاده بعنوان پانسمان ثانویه یا اولیه، غیر قابل استفاده بر روی پماد ها و ژل ها بدلیل جذب سریع پماد و ژل به داخل خود و هدر رفت آن ها
ضد آب
نیست
ماندگاری
1 تا 3 روز
موارد مصرف
پانسمان اولیه و ثانویه در انواع زخم های حاد و مزمن
موارد منع مصرف
ندارد
خاصیت آنتی باکتریال
ندارد
مواد تشکیل دهنده
الیاف پد جاذب
میزان جذب ترشحات
کم تا متوسط

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...