مش جراحی

مش جراحی شکمی

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
انتخاب سایز/اندازه:
سایز/اندازه را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

پرولین مش یا به اصطلاح مش جراحی، محصولی بافته شده از نخ با جنس های مختلف می باشد که برای ترمیم فتق (هرنی) استفاده می شود. پرولین مش ها در سایزهای مختلفی طراحی و ساخته می شوند که یکی از پرکاربردترین سایزهای آن، پرولین مش ۱۵*۱۰ می باشد.

محصولات مرتبط

پرولین مش یا به اصطلاح مش جراحی، محصولی بافته شده از نخ با جنس های مختلف می باشد که برای ترمیم فتق (هرنی) استفاده می شود. پرولین مش ها در سایزهای مختلفی طراحی و ساخته می شوند که یکی از پرکاربردترین سایزهای آن، پرولین مش ۱۵*۱۰ می باشد.

پیش از توضیح درباره محصول ابتدا مختصری به بیماری فتق، انواع و علل ایجاد آن می پردازیم و سپس با مش های جراحی بیشتر آشنا خواهیم شد.

فتق یا هرنی چیست؟

عبارت است از ضایعه ای در جداره اندام ها که به دلیل ضعف و یا پارگی در این جداره ایجاد می گردد و در آن نسج زیر آن در اثر فشار داخل اندام وارد ضایعه شده و یا از آن عبور می کند و موجب صدمه به بافت می گردد. در این ضایعه توده‌ای پدیدار می‌شود که می‌توان آن را لمس کرد و یا مشاهده نمود. فتق‌ها گاهی کوچک و گاهی بزرگ هستند. گاهی فتق می‌تواند یک برجستگی بدون درد و ناراحتی باشد و یا می تواند دردناک و آزاردهنده باشد به خصوص در هنگام انجام فعالیت های بدنی.

بافت پرولین مش ها

همان طور که گفته شد مش ها بافته هایی هستند برای ترمیم هرنی و با توجه به نیاز به استحکام بخشی در محل مورد استفاده، استحکام و نوع بافت مش بسیار حائز اهمیت می باشد.

مش جراحی را از تعداد زیادی رشته نخ و توسط نوع به خصوصی از دستگاه بافت می بافند تا تمامی رشته های نخ در هم تنیده و بافت یکنواختی را بوجود آورند. این بدان منظور است که چنانچه در محل بافت، صدمه، سوراخ و ضایعه ای به وجود آمده به تمام بافت انتشار نیافته و قسمت های دیگر بافت استحکام و شکل خود را حفظ نمایند.

از سوی دیگر چون در داخل نسج و جای بافت همبند قرار می گیرند بایست از نرمی و قابلیت انعطاف مناسب برخوردار باشند. در خصوص مرسلین مش همانطور که اشاره شد به دلیل چند رشته بودن نخ، انعطاف مناسب وجود دارد اما در مورد پرولین مش (پلی پروپیلن مش) بافت و نوع آن به دلیل تک رشته و سخت تر بودن نخ، اهمیت بالایی پیدا می نماید.

کیفیت پرولین مش

همچنین علاوه بر استحکام بافت اندازه سوراخ های داخل بافت (چشمه های بافت) بسیار اهمیت دارد زیرا چنانچه اگر این سوراخ ها خیلی کوچک باشند ایجاد کلنی باکتری و به دنبال آن عفونت می نمایند. بنابراین چشمه های بافت بایست در حد قابل قبولی درشت باشند تا هم انعطاف قابل قولی ایجاد نمایند و هم خطر ایجاد عفونت را کاهش دهند.

نتیجه کلی این است که هر چقدر مش جراحی از تعداد رشته نخ بیشتر با تراکم کمتر و قابلیت انعطاف بیشتر بافته شده باشد از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

البته در این میان هر قدر قطر نخ و ضخامت بافت نیز کمتر باشد مش از مرغوبیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

نتیجه گیری کلی از کیفیت پرولین مش ها

با توجه به مطالب بالا می توان اینگونه نتیجه گیری نمود که در میان مش های جراحی ، پرولین مش (پلی پروپیلن مش) بیشترین کاربرد و مصرف را دارد:

  • در عمده جراحی های ترمیم فتق (هرنی) قابل استفاده می باشند.
  • بیشترین سازگاری را با نسوج و بافت ها دارند.
  • بیشترین مقاومت در برابر ترکیبات شیمیایی خون و ترشحات بافتی را دارا هستند.
  • قابلیت بافت متنوعی دارند.
  • و ….

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...