زخم بستر

زخم های فشاری یا زخم بستر، زخم های پوستی دردناکی هستند که براثر فشارهای مداوم بر روی بخشی از بدن و انسداد عروق خونی تغذیه کننده ناحیه ای از پوست ایجاد می شود.بیمارانی مانند افراد مبتلا به ضایعات نخاعی، فلج عضلانی، بیماری ام اس و دیگر مشکلات عصبی که منجر به کاهش حس درد در بیمار شود. یا افراد با بستری طولانی مدت در بخش مراقبت های ویژه (ICU)، افراد با دوران نقاهت طولانی پس از جراحی، افراد سالمند یا افراد دیگری که به هر دلیل بدون کمک دیگران قادر به تغییر وضعیت بدن خود نیستند. بیشتر در معرض خطر ایجاد زخم هستند.

هزینه های زخم بستر!

زخم های بستر بسیار دردناک هستند داروهای ضد درد و التهاب، مانند ایبوپروفن و ناپروکسن می‌توانند درد را کاهش دهند. زخم های بستر می توانند بسیار عمیق شوند و تا استخوان پیشرفت کنند. زخم بستر های شدید می توانند سبب عفونت موضعی و عفونت سیستمیک شوند که گاها منجر به فوت بیمار می شوند.


پیشگیری بهتر از درمان

Mepilex Border  یک پانسمان چندمظوره ی فوم لبه دار می باشد که درسایز ها و شکل های متعددی طراحی گردیده. از نظر بالینی برای پیشگیری از زخم های فشاری مورد تایید NPUAP-EPUAP-PPPIA می باشد. ساختار پیشرفته پنج لایه پانسمان دارای تکنولوژی ®Safetac   (اولین نمونه لایه تماسی سیلیکونی  برای کاهش درد هنگام تعویض پانسمان) می باشد.

1.برطرف کردن عوامل ایجاد زخم بستر

این پانسمان با برطرف کردن 4 نیروی عامل زخم بستر (shear -friction-pressure-micro.climate) از بروز زخم بستر جلوگیری می کند.

2.کاهش فشار 

این پانسمان با خاصیت بالشت مانندی که دارد سبب کاهش فشار از روی پوست و جلوگیری از زخم می شود.

3. ضد آب

در بیماران دارای بی اختیاری و مراقبت های ویژه همیشه بیم آلوده شدن پانسمان ها وجود دارد. پانسمان مپیلکس با لایه محافظ پشتی کاملا ضد آب این نگرانی را برطرف کرده است.

در صورت آلودگی به سادگی می توان با یک گاز خیس پانسمان را تمیز کرد.

4.تکنولوژی Safetac

تمامی محصولات  Mepilexدارای تکنولوژی ®Safetac  (اولین نمونه لایه تماسی سیلیکونی  برای کاهش درد هنگام تعویض پانسمان) می باشند. پس می توانید به راحتی و بدون آسیب به سطح پوست  آن را بردارید. این به معنای درد کمتر برای بیمارتان می باشد. ®Safetac حاشیه های زخم را بطور کامل می بندد تا ازپوست در برابر لیچ افتادگی و نشتی ترشحات جلوگیری کند.

Mepilex Foam Wound Dressings Guide|Express Medical Supply

5. کاهش درد

ساختار پیشرفته پنج لایه پانسمان دارای تکنولوژی ®Safetac   (اولین نمونه لایه تماسی سیلیکونی  برای کاهش درد هنگام تعویض پانسمان) می باشد. ®Safetac   برای شکل پذیری نرم بدون چسبیدن به محیط مرطوب زخم طراحی گردیده بنابراین شما می توانید آن را بدون آسیب به پوست به آسانی بردارید. این به معنای به حداقل رساندن درد بیمار شما می باشد.

Patient Experience


ماندگاری تا 7 روز

پانسمان های پیشگیری و درمان زخم بستر مونلیکه تا 7 روز بر روی پوست سالم و در زخم ها 3 الی 7 روز بسته به میزان ترشحات ماندگاری دارند.